استرینگ‌کست
استرینگ‌کست
درباره ترس
Loading
/
استرینگ‌کست
استرینگ‌کست
درباره ترس
Loading
/

داستان خانمی که از هیچ چیز نمی‌ترسید. آزمایشی برای ایجاد وحشت و پاسخ به سوال «ترس چیست؟» |

منبع: پادکست اینویزیبیلیا |

حامی: نشر خوب |

ترس چیست و چطور کار می‌کند؟

ترس یکی از اصلی‌ترین ابزار ما انسان‌ها یا تقریبا هر موجود دیگه‌ای برای بقا و دووم آوردن در جهانی پرخطر است. ترس مثل یکجور یادآوری سنگین از اتفاقای به شمار می‌رود. یک هشدار برای مقابله لحظه هنگام مواجهه با اونها.

ترس در موجودات یک روش بقا است. روشی که با گذر زمان در غریزه ثبت شد تا ما را در زنده ماندن یاری کند. وسیله‌ای برای جلوگیری از خورده شدن توسط حیوانات وحشی یا پرت شدن از یک ارتفاع بود پس آیا وجود آن در دنیای امروزی طبیعی است؟

ممکن است قکر کنید که خطرات دنیای مدرن خیلی بیشتر از دنیای انسان‌های اولیه است. ماشین‌ها، افراد غریبه، تکنولوژی‌های خطرناک، داروهای سمی همه و همه ممکن است نیاز ما به این حس را روز به روز بیشتر کند. اما تحقیقات چیز دیگری را نشان می‌دهد. دنیایی که در آن زندگی می‌کنیم نه‌تنها نسبت به گذشته خطرناک‌تر نیست بلکه روز به روز امن‌تر می‌شود.

در این قسمت از پادکست ما به دنیای ترس‌ها سفر کردیم. درباره علت شکل‌گیری ترس در ذهن گفتیم، انواع اون رو بررسی کردیم و به یک بیماری عجیب پرداختیم.

بیماری که در تعداد خیلی کمی از انسان‌ها بوجود میاد و شکل‌گیریش باعث میشه که این افراد قدرت ترسیدن رو از دست بدهند. در قسمت «درباره ترس» استرینگ کست شما داستان خانمی رو می‌شنوید که از کودکی دیگر از هیچ‌چیز نمیترسید و زندگی پرخطر خود را بدون هیچ احساسی از خطر می‌گذراند. در حدی که حتی زمانی که یک خفت‌گیر وسط خیابان او را با چاقو تهدید کرد خیلی منطقی با او شروع به حرف زدن کرد و مهاجم را از کار خود پشیمان کرد!

قسمت‌های مرتبط:

اندام خیالی

آوای ناخودآگاه

اشتراک
اطلاع برای
guest
0 نظرات
نظر درون متنی
نمایش همه دیدگاه ها

اشتراک گذاری

جدیدترین قسمت‌ها

مغز بولتزمان

داستان ماشین بخار، میمون‌های تایپیست و توهم هوشیاری ما | حامی:‌ ویپاد، ترابانک پاسارگاد

شوالیه دریایی

داستان یک کشتی تحقیقاتی، دلفین‌های قاتل و نهنگ‌های قهرمان | حامی: ویپاد، ترابانک پاسارگاد

ژن خوب

داستان دو رشته مارپیچ اسرارآمیز، مقادیر زیادی اشعه گاما و خوش‌شانس‌ترین انسان جهان |‌حامی: ویپاد، ترابانک پاسارگاد