۱۹۱۸ (آنفولانزای اسپانیایی) -‌ قسمت دوم

استرینگ‌کست
استرینگ‌کست
۱۹۱۸ (آنفولانزای اسپانیایی) -‌ قسمت دوم
Loading
/
استرینگ‌کست
استرینگ‌کست
۱۹۱۸ (آنفولانزای اسپانیایی) -‌ قسمت دوم
Loading
/

در حالی که همه فکر می‌کردند بحران آنفولانزای اسپانیایی به پایان رسیده، این بیماری به شکلی مرگبار به دنیا بازگشت و پنهان کاری و دروغگویی رهبران کشورها درباره مریضی به بزرگترین کشتار قرن بیستم ختم شد.

این قسمت حاوی صحنه‌های ناخوش‌آیند می‌باشد!

کانال شیرفهم

(قسمت اولقسمت سوم)

آنفولانزای اسپانیایی:‌ یک بیماری مرگبار

در قسمت قبلی دیدیم که چطور یک بیماری اسرارآمیز در میدان‌های جنگ جهانی اول شروع به پخش شدن کرد. بیماری که باعث بدن درد، تب و تنگی نفس شده و در مواردی به مرگ فرد مبتلا ختم می‌شد. بیماری که به اشتباه «آنفولانزای اسپانیایی» نام گرفت. این بیماری به همان سرعتی که در جهان پخش شد بعد از چند ماه ناپدید گردید. مردم جهان از خطری که پشت سر گذاشته بودند خوشحال بودند اما یک دکتر از بازگشت این بیماری می‌ترسید.

و در نهایت حق با دکتر ویلیام اچ. ولچ ولز بود.

تنها چند ماه بعد، نسخه جدیدی از آنفولانزای اسپانیایی شروع به پخش شدن در جهان کرد. نسخه‌ای که بسیار خطرناکتر از بیماری قبلی بود و افرادی که به آن مبتلا می‌شدند شانس زیادی برای زنده ماندن نداشتند. در حالی که پزشکان در سرتاسر جهان سعی داشتند روشی برای درمان این بیماری پیدا کنند، مسئولین سعی داشتند تا آن‌را مخفی کنند. از استفاده از پروپوگاندا برای مقصر دانستن دشمن تا دروغ و مخفی کاری. آنفولانزای اسپانیایی داشت جان میلیون‌ها نفر را می‌گرفت و هیچ راهی برای متوقف کردن آن وجود نداشت.

و اگر این‌ها مشکلات کافی نبود، در حالی که شرایط روز به روز وخیم تر می‌شد، تنها دکتری که دانش کافی برای جلوگیری از این بیماری را داشت خودش نیز به آنفولانزای اسپانیایی مبتلا شد.

در دومین قسمت از مجموعه ۱۹۱۸، داستان پخش شدن این بیماری مرگبار در سرتاسر جهان و بی‌مسئولیتی دولت‌ها در مقابله با آن را بشنوید!

قسمت‌های مرتبط

سلول‌های جاودانه

آتش بس

 

اشتراک
اطلاع برای
guest
0 نظرات
نظر درون متنی
نمایش همه دیدگاه ها

اشتراک گذاری

جدیدترین قسمت‌ها

فراخوان استرینگِ‌ من

اگر خاطره‌ای از استرینگ کست دارید و یا در این چند سال قسمت خاصی از استرینگ بوده که برایتان معنای…

اجرای زنده: قسمت آخر

در آخرین قسمت از پادکست استرینگ کست،‌ ما داستان نظریه همه چیز را تعریف میکنیم. ثبت نام در لینک توضیحات

مغز بولتزمان

داستان ماشین بخار، میمون‌های تایپیست و توهم هوشیاری ما | حامی:‌ ویپاد، ترابانک پاسارگاد