antibiotic
8

مشاهده اولین نمونه ابر باکتری‌ در آمریکا

مسئولین سازمان بهداشت آمریکا اعلام کردند که برای اولین بار نوعی عفونت مقاوم در برابر همه آنتی ‌بیوتیک های جهان در این کشور مشاهده شده است. آنها ابراز نگرانی کردند که این ابرباکتری در صورت پخش و گسترش می‌تواند به یکی از بزرگترین چالش های بشر تبدیل شود.

توماس فرایدن مسئول مرکز مقابله و پیشگری بیماری های آمریکا اعلام کرده که:”هم‌اکنون خطر قرارگیری در جهان پس از آنتی بیوتیک ها ما را تهدید می‌کند. چرا که حتی کولیستین که قوی‌ترین آنتی ‌بیوتیک موجود در جهان است و تنها در شرایط خیلی خاص از آن استفاده می‌شود، در مقابله با این بیماری ناموفق بوده است.”

antibiotic

این عفونت اولین بار در بدن خانمی ۴۹ ساله، هنگام مراجعه به بیمارستان به‌خاطر عفونت ادراری کشف شد و سپس توسط والتر رید و تیمش مورد مطالعه قرار گرفت و به عنوان اولین کیس ابر باکتری در آمریکا شناخته شد.
دکتر گیل کسل، میکرب شناس و استاد دانشکده پزشکی هاروارد این موضوع را بسیار خطرناک دانست و اعلام کرد که این باکتری حتی در شرایط کنترل شده بیمارستانی می‌تواند به سرعت پخش شده و به افراد دیگر منتقل شود.

در آمریکا، مقاومت در برابر آنتی بیوتیک ها سالانه باعث ابتلا به 2 میلیون انواع بیماری و 23000 مورد گزارش مرگ می باشند.
ژن mcr-1 که عامل مقاومت این‌گونه باکتری به آنتی‌ بیوتیک های موجود است ابتدا در خوک ها و در کشور چین کشف شد و هم‌اکنون خطر انتقال این ژن از حیوان به انسان یکی از اصلی ترین نگرانی های پزشکان و محققان می‌باشد.

فرایدن در ادامه گفت که کشف گونه ای جدید از آنتی‌ بیوتیک ها از مهم ترین الویت های جهان پزشکی است و با افزایش چشمگیر مقاومت باکتری‌ها در برابر آنتی ‌بیوتیک های موجود، خطر ورود به جهانی بدون آنتی بیوتیک انسان را روز به روز بیشتر تهدید می کند.

برای اطلاع بیشتر از بحران آنتی ‌بیوتیک ها و خطرهایی که انسان را تهدید می‌کند می‌توانید به اپیزود “بحران آنتی‌بیوتیک‌ها” گوش بدهید.

منبع

8 دیدگاه در “مشاهده اولین نمونه ابر باکتری‌ در آمریکا

  1. خیییلی ممنون از حضورتون و بودنتون و اینکه اینقدر مطالب جالبی رو بیان میکنید…
    خیییلی خوبید…
    همیشه پاینده و سبز و پر انرژی باشید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *